עמית לנג

מנכ"ל שח"מ מקורות ביצוע בע"מ

שם ושם משפחה: עמית לנג 

השכלה: BA בכלכלה וניהול, MBA התמחות במימון, MA במדיניות ציבורית

מזל אסטרולוגי: מאזניים

חברה: שח”מ מקורות ביצוע בע”מ

אתר אינטרנט: www.emsmekorotprojects.co.il

תפקיד: מנכ”ל

משפט מפתח

 If you want to shoot, shoot, don’t talk

הדרך לתפקיד

לאחר קריירה בתחום הספורט ההישגי בענף הג’ודו שכללה מלבד הישגים נאים בזירה הבינלאומית גם את ייצוג ישראל באולימפיאדה, פניתי ללימודים אקדמאיים בתחום הכלכלה והניהול.

לאחר השלמתם התקבלתי לאגף התקציבים באוצר שם כיהנתי בתפקידים שונים במשך כ-11 שנה שהאחרון שבהם היה סגן הממונה על התקציבים לתחומי התשתיות (תחבורה, אנרגיה, מים ועוד). משם עברתי לנהל את חטיבת הכלכלה, הפיתוח העסקי וקשרי חוץ של חברת פרטנר (אורנג’ בזמנו) ולאחר שסיימתי את תפקידי שם מוניתי לתפקיד מנכ”ל משרד הכלכלה והתעשייה.

 לאחר 4 שנים ו – 5 שרים החלטתי שאני מעוניין לחזור לתחום התשתיות אותו אני מאוד אוהב, מכיר ומוקיר ובהתאם לכך התמודדתי וגם זכיתי בתפקיד המנכ”ל של חברת שח”מ מקורות ביצוע בע”מ, חברת בת של מקורות האחראית למעשה על הקמתם של מפעלי ופרויקטיי המים הגדולים בישראל. בנוסף, החברה גם מייצרת ציוד שאיבה, ציוד אלקטרוני מתקדם לתחום הפיקוד והבקרה ומהווה חוד החנית של תעשיית המים הישראלית.

על עצמי

במישור המקצועי, אני מחויב ומשימתי, תמיד חותר להשיג את היעדים ואף מעבר להם. מאמין גדול (עוד מימיי כספורטאי) שאין לא יכול, יש לא רוצה או כדברי המאמן שלי : לא יכול זה בן דוד של לא רוצה. במישור האישי, מנסה ככל שניתן לשמר תחביבים יקרים לליבי ובראשם הספורט (ריצה, גלישת גלים וגם קצת ג’ודו מעת לעת), מוסיקה וזמן איכות עם שלושת ילדיי.

עצה טובה שקיבלת

לא לקבל החלטה זו החלטה, והיא בדרך כלל ההחלטה הגרועה ביותר. לא פעם אנחנו כמנהלים נתקלים בסוגיות אשר קשה לנו לקבל החלטות בגינן מסיבות שונות. אי קבלת החלטה או דחייה של קבלת ההחלטה מעבר לזמן סביר מהווה למעשה סוג של החלטה והיא כמעט תמיד ההחלטה הכי גרועה.

עצה טובה לתת

תמיד לנסות לראות את התמונה הגדולה ולהיות מחובר למה שקורה בסביבה החיצונית לארגון ולסביבה הפנימית בארגון. לנסות ולהיות עם היד על הדופק הן של הארגון והן של הסביבה החיצונית לו כל הזמן, זה מאפשר לבצע התאמות שתמיד נדרשות בתכנית העבודה ולעיתים גם באסטרטגיה.

מהניסיון העשיר שלך, 3 טיפים שיעזרו למנהל להצליח

  • לנהל ממקום של רתימת העובדים והמנהלים ופחות מהמקום של ההיררכיה.
  • להיות קשוב ומוכן גם לשנות את דעתך כשצריך (להיות מונע פחות מאגו ויותר ממה שמקצועי)
  • לדעת לחתוך ולקבל החלטות בזמן.

אלו תכונות נדרשות להיות מנהל מצליח

בעיניי, מנהל מצליח חייב תמיד להבין את “התמונה הגדולה”, לחשוב כמה וכמה מהלכים קדימה (לפחות שלושה). חייב להיות בעל יכולת לקבל החלטות ולחתוך מהר. להשקיע בחדשנות ובפיתוח עתידי, לדעת לרתום את הדירקטוריון, ההנהלה שלו והעובדים לחזון משותף.

המהלך הניהולי של השנה

המהלך הניהולי של השנה היה שילוב של תכנית התייעלות וחיסכון לצד ביצוע תהליך של הטמעת חדשנות בחברה. העיקרון המסדר הוא שהכנסת טכנולוגיה מתקדמת מסייעת להתייעלות וחיסכון לצד שיפור מתמיד בתפוקות ובאיכות השירות.

תוצרי התהליך מבשילים בימים אלו ואנחנו כבר מטמיעים כ 4 טכנולוגיות חדשות של חברות סטארט-אפ ישראליות בחטיבות הייצור, הביצוע וההנדסה אצלנו.

מודל לחיקוי או מקור להשראה עבורך

בושידו – דרכו של הלוחם.

עקרונות הבושידו היפניים הם מודל להשראה עבורי שכן הם מגלמות בתוכן 8 עקרונות
(למעשה: ערכים) חשובים בעיניי יושרה, אומץ, נדיבות, הוקרה, כנות, כבוד, נאמנות, שליטה עצמית.

ספר או סרט / סדרה שהשפיע עליך

ספר -חמש הטבעות – מיאמוטו מוסאשי. הספר שנכתב ב- 1645 על ידי אולי מי שנחשב לגדול הסמוראים עוסק באומנות הלחימה, אסטרטגיה, טקטיקה ופילוסופיה ונחשב ליצירה קלאסית בתחומים אלה. בנוסף למתאמנים באומנויות הלחימה הוא מאוד רלוונטי למנהלים ולעולם הניהול.

מהו ג’וב חלומותייך בעתיד

אני אוהב את תפקיד המנכ”ל ורואה את עצמי עושה עוד ממנו בהמשך בחברה או חברות גדולות יותר, בעלות היקף פעילות גדול יותר עם עדיפות ברורה לתחום התשתיות.