חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תומר יגאלי

מנכ"ל אדמייל

שם ושם משפחה: תומר יגאלי      

חברה: אדמייל

אתר: www.admail.co.il

תפקיד: מנכ”ל, בעלים                      

מאיש מכירות לבעל מניות בשש חברות 

משפט מפתח

אין דבר שהוא בלתי אפשרי. אם זה חשוב לכם, אתם תמצאו את הדרך. אם זה לא חשוב לכם, אתם תמצאו את התירוץ.

הדרך לתפקיד

אף פעם לא הבנתי את הילדים סביבי שרצו להיות רופאים, עורכי דין, מהנדסים, טייסים וכו’.

איך הם ידעו?  לי לא היו מחשבות כאלה.

אני נמשכתי לעולם העסקים ולהתעסקות עם כסף. ידעתי שאני רוצה לעשות משהו “אחר” אבל לא היו לי את הידע והכלים ולא את הסביבה התומכת. אבי, אבנר יגאלי ז”ל, איש משרד הביטחון רב מעללים וקשרים, כמו רוב אנשי דורו תמך במסגרת קבועה ובטוחה עד הפנסיה. קראתי כתבות על אנשי עסקים מצליחים והתעניינתי בבורסה. בתיכון למרות שלא הייתי במגמת סוציולוגיה וכלכלה ביקשתי להצטרף להרצאות ולסיור בבורסה.

אבני דרך – בגיל 18 למדתי שיעור חשוב, כמו רבים אחרים הפסדתי כספים במשבר מניות הבנקים ב 1983.

לקראת השחרור מהצבא התחלתי לעבוד ברשת בורגר-ראנץ’. בסוף שנות ה 80 החלה פריחת ה-  Fast foodבישראל, מקדונלד’ס הגיעה ב 1993 ונפתחו סניפים בכל מקום. בזמנו לימודי מנהל עסקים היו רק תואר שני, השתחררתי בחודש פברואר והפסדתי שנת לימודים. לאוניברסיטה כבר לא הגעתי, למרות שהייתי זכאי ללימודים חינם באוניברסיטה העברית כנכד של תורם מכובד (סבי, שמואל בדיחי ז”ל תרם רבות לאוניברסיטה העברית).

נשאבתי לעולם העסקים, מעובד בעמדת ה- “צ’יפסר” מהר מאד הגעתי לנהל סניפים. למדתי הרבה, עברתי בין סניפים ובסוף הגעתי בגיל 22 לסניף הכרמל בחיפה וקיבלתי זיכיון הפעלה כעצמאי. הסניף פרח, ובניהולי היה בין 5 הסניפים הטובים ברשת. זו הייתה תקופה של 4-5 שנים מופלאות, “הצי השישי” הגיע פעמיים בשנה לחיפה, הרווחנו כספים דמיוניים. את הנכס הראשון רכשתי בגיל 27. בגיל 30 פרשתי מענף המזון וחזרתי לתל אביב.

המטרה הבאה – אמצע שנות ה 90 החל עידן האינטרנט. היה לי ברור שזה התחום הבא. למרות שעדיין לא ידעתי לשלוח אימייל התקבלתי לחברת “אינטרנט זהב” למכירות בתחום התקשורת ואבטחת המידע.

בגיל 35 התחתנתי, ילדים, משכנתה וכו’. מה שנקרא ״חבילת פרמיום +״. הרגשתי שאני נשאב ל”מרוץ העכברים”. להיות שכיר היה עבורי מצד אחד אזור נוחות ומצד שני מלכודת דבש. הבנתי שאני חייב לחזור להיות עצמאי לפני שיהיה מאוחר מידיי.

בשנת 2001, באחד המפגשים עם לקוחות הכרתי את אבי פרץ, אדם מוכשר מאד, יצירתי, שופע רעיונות ובעל אנרגיות בלתי פוסקות. אדם שאתה רוצה שיהיה סביבך. נוצר בנינו חיבור, לאחר 3 שנים עזבתי משרה מתגמלת בהייטק ונכנסתי כשותף בחברת “פתרונות אפקטיביים”. אחד הצעדים הנועזים והיותר חכמים שעשיתי בחיי.

חברת וואנקום – הוקמה ב 2004 כחברת אחזקות במטרה לרכוש מניות תחת חברה ולא כפרטי.

חברת פתרונות אפקטיביים – נוסדה ע”י אבי פרץ. נכנסתי ב- 2004 כשותף ואחראי על ניהול המכירות.

חברת אדמייל – נוסדה ב- 2006, הייתי אחד מארבעת המייסדים.

חברת אדמייל – ב- 2011 באקזיט הראשון של פתרונות אפקטיביים רכשתי את השליטה בחברת אדמייל.

 TT Capital, BRD Capital– שנת 2012 התחלתי לרכוש נכסים בפלורידה מהדיווידנדים של פתרונות אפקטיביים ואדמייל.

חברת 60 שניות – חברה שמחזיקה נדל”ן מסחרי שאני שותף בה

משרדים – ב- 2018 באקזיט השני של פתרונות אפקטיביים רכשתי משרדים במגדל חדש ויוקרתי במרכז הארץ ונכנסתי כשותף במשרדים קיימים ומניבים.

השיטה – אני מתמיד באותה שיטה ב- 20 שנה האחרונות. אני מאמין בהכנסות קבועות ולא בעסקאות “פליפ”. אני נכנס להשקעות רק איפה שיש תשואה מיידית. הבנתי שאני יכול להתרחב ולמנף השקעות רק אם קיימת לי שליטה על ההכנסות בחשבון הבנק ולא “על הנייר”. במרוצת השנים הגעתי לעצמאות כלכלית והשיטה מייצרת “ריטיינר” של הכנסות קבועות ממספר מוקדי השקעה שונים ובלתי תלויים אחד בשני.

למרות “השיטה” וניסיוני הרב, גם אני לא עמדתי בפיתוי מול הסיפורים של “רווחים גבוהים ומהירים”, במספר עסקאות “פליפ” שהשקעתי הפסדתי את רוב ההשקעה. לא מומלץ למי שאין עודפי כסף מיותרים.

על עצמי

איש ביצוע ושיטתי, מסמן מטרות, חרוץ ונחוש, קפדן ויסודי. יודע לזהות ולנצל הזדמנויות. סוליסט, לוקח אחריות, חותר למטרה ולא מוותר. יודע לקבל החלטות ולחתוך שצריך. סומך רק על עצמי, לא מנוהל מהרגש או מהפחד. לא מתבייש לשאול הרבה שאלות. איש משפחה מעורב וקשוב ברמת המקרו. חובב נהיגה ומכוניות ספורט עם הנעה אחורית. ביומיום נוהג ב”רודסטר”.

שם משפחה – השם משפחה הקודם שלנו היה “סמואלוב”. השם “יגאלי” על שמו של דוד שלי “יגאל סמואלוב” שנהרג

בגיל 10, בהפצצות על חולון, שבוע לפני קום המדינה. 

עצה טובה שקיבלת

להסתכל על התמונה המלאה ועל מכלול האירועים. לא לקבל החלטות על פי אירוע נקודתי.

עצה טובה לתת

 1. אגו וכבוד – נתקלתי במקרים רבים שהאגו והכבוד החריבו עסקים טובים ושותפויות של שנים. בסוף אין מנצחים אלא רק מפסידים. תשתדלו לקבל החלטות מקצועיות ומושכלות ולא להיות מונעים מאגו, כבוד ורגשות.
 2. השותפים לדרך – הם הבחירה הכי חשובה שלכם במישור העסקי והאישי. בחר אותם בקפידה וללא פשרות
 3. טיפ חשוב בענייני כספים שקיבלתי מרו”ח בתחילת דרכי – “תקנו מה שאתם צריכים ולא מה שאתם רוצים”
 4. הקיפו את עצמכם ביועצים מוכשרים וצעירים מכם. חשוב לבנות סביבנו מעטפת יועצים צעירה ויציבה שתלווה אותנו לאורך שנים. רו”ח, עו”ד, יועץ ביטוח, פנסיה ופיננסים וכמובן שותפים צעירים ואנרגטיים.

מהניסיון העשיר שלך, 3 טיפים שיעזרו למנהל להצליח

 1. אינטגריטי – המחויבות למילה שלך היא קודש הקודשים. זה השם שלך ומי שאתה.
 2. סמוך על תחושות הבטן שלך ואל תהיה מושפע מלחצים סביבתיים.
 3. מצאו את הערך המוסף שלכם – אנו חיים בעולם של מצוינות. תתמקדו במה שאתם טובים ותעצימו את עצמך מעבר לאחרים (אבל לא על חשבון האחרים).
 4. תהיו עם מספיק בטחון עצמי להקיף את עצמכם ביועצים החכמים מכם.

אלו תכונות נדרשות להיות מנהל מצליח

 1. התמדה – הצלחה בכל תחום שהוא, מספורט ואמנות ועד עסקים וקריירה, מחייבת התמדה.
 2. נחישות, חריצות וסימון מטרות.
 3. חתירה למצוינות והתמקדות במה שאתה טוב.
 4. להתעורר ב 5:00 בבוקר, לתכנן את היום ולחשוב 2 צעדים קדימה לפני כולם
 5. נהג באופן הוגן ומכובד כלפי העובדים והקולגות וגם כלפי המתחרים

המהלך הניהולי של השנה

אדמייל – כחברה המובילה בתחומה בישראל, עלה הצורך לפתח גרסה חדשה בסוף 2018. ישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות בעולם באימוץ טכנולוגיות ובשימוש בתשתיות אופיס 365 של מיקרוסופט. זיהינו את הפוטנציאל והיינו צריכים לקבל החלטה האם להשקיע מאות אלפי שקלים בהתאמת התוכנה לתשתיות החדשות או להמתין לראות מה מגמות השוק.

פיתוח – מעבר להוצאה הכספית הגדולה, הינו אירוע שכל מנהל חושש להיכנס ולהישאב אליו. רק תאריך ההתחלה ידוע, תאריך הסיום והעלות הסופית לא ידועים. בתחילת הקורונה נמסרה לנו הגרסה החדשה לאחר שנה וחצי של פיתוח.

מאמצע 2020 אנו משווקים את הגרסה החדשה בטכנולוגיות המתקדמות ביותר המבוססות על תשתיות מיקרוסופט ב- Azure. כיום מעל 55% מהלקוחות שלנו פעילים בתשתיות אופיס 365. הייחודיות שלנו הינה במתן פתרון בענן, בכל מקום בעולם, גם לשפות השמיות הנכתבות מימין לשמאל – עברית וערבית.

בזכות הגרסה החדשה בענן התחלנו פעילות מול מדינות המפרץ ואנו מנהלים מגעים מול איחוד האמירויות הערביות.

מהלך חשוב נוסף – ההחלטה לעבור לגבייה אוטומטית על בסיס חודשי (בכרטיסי אשראי והוראת קבע) במקום תשלום של שנה מראש. החלטה מורכבת שבתחילתה פגעה מאד בתזרים החודשי. בתקופת הקורונה התברר כמהלך חכם ביותר שיצר תזרים חיובי, הכנסה קבועה ואוטומטית של 50% מההכנסות כולל חסכון בהוצאות גבייה. כיום מעל 60% מהלקוחות משלמים באמצעים אוטומטיים.

מודל לחיקוי או מקור להשראה עבורך  

ריי קרוק, המייסד של רשת “מקדונלד’ס”. סוכן מכירות שהפך דיינר מקומי לרשת המזון הגדולה והמוכרת ביותר בעולם.

רות יגאלי, אמא שלי – יועצת הסתרים שלי. נולדה בישראל בשנות ה- 30 הסוערות. אישה שמחה ומאושרת, ענווה ואצילית. אישה השמחה בחלקה. נוהגת, משחקת ברידג’ ומטיילת בארץ ובעולם. מעקרת בית שגידלה ארבעה ילדים התגלתה כלוחמת נחושה ללא חת. נלחמה לבד ברשויות במשך שנים להשיב רכוש משפחתי שנקנה לפני קום המדינה. רעייה ואם מסורה. אישה משכמה ומעלה שאני לומד ממנה כל הזמן.

ספר או סרט / סדרה שהשפיע עליך

החטא ועונשו – דוסטוייבסקי, אבא עשיר אבא עני – רוברט קיוסאקי

מהו ג’וב חלומותייך בעתיד

אין לי ג’וב חלומות, אני שמח בחלקי ומאושר במקום שהגעתי אליו. נהנה מכל רגע ומרגיש הצלחה וברכה.