צחי אסיף

מנכ"ל מייסד, שותף יוביטק סולושנס בע"מ מקבוצת וואן טכנולוגיות

שם ושם משפחה: צחי אסיף

השכלה: תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותקשורת

מזל אסטרולוגי: שור

חברה: יוביטק סולושנס בע”מ מקבוצת וואן טכנולוגיות

אתר אינטרנט: u-btech.com

תפקיד: מנכ”ל, מייסד, שותף                       

משפט מפתח

תהיה אופטימי, אמץ את השינוי וראה בו הזדמנות

הדרך לתפקיד

דרכי לתפקיד החלה בחברת אינטגרציה שם פגשתי את רונן גבאי ואלעד חיון שהפכו בהמשך הדרך לשותפיי בחברת יוביטק.

בחברה הקודמת הייתי מנהל המכירות ושני שותפיי פעלו בצד הטכני ולכן השילוב של שלושתנו וההחלטה להקים את החברה נבעה מהניסיון והיכולת להביא מגוון של כישורים שתרמו להצלחתה.

עם הקמת החברה שלנו לקחתי החלטה שמטעויות דרך וניסיון של אחרים צריך ואפשר ללמוד. מכיוון שהחברה שבה עבדנו קודם נמכרה בשל כשלים ניהוליים והחלטות עסקיות שגויות לא היה יום שלא חשבתי על הטעויות שבוצעו בחברה הקודמת, הן עמדו מול עיניי והנחו אותי בהחלטות גורליות שקיבלתי, זה לא אומר שלא עשיתי אני טעויות רבות,  אבל רובן ככולן היו ברות תיקון ולא פגעו בצורה קריטית בתפקוד החברה לשמחתי.

 למעשה ניתן לומר שכל יום שעבר למדתי, התפתחתי, חידדתי וצמחתי ביחד עם תפקיד המנכ”ל. התחלנו והקמנו את החברה ללא מימון וללא הון וצמחנו אט אט, ביצעתי כל תפקיד שנדרש החל מניהול הלקוחות, הוצאת החיובים, טיפול בספקים, תיאומים, הנהלת חשבונות וכל תפקידי מנהלה אחרים, נחשפתי לעולמות חדשים שלא הכרתי והרחבתי את מעגל הידע שלי ואת ההבנה איך עסק צריך להתנהל גם דרך הבנת הפעילות העסקית של הספקים שלי. היה לי חשוב להיות מעורב בכל אספקט בחברה, שאבין את הפרטים הקטנים והתהליכים. שאהיה קרוב לשטח וקבלת ההחלטות תעשה ממקום של הכרה והבנה.

אנו שמחים ונרגשים לחגוג 12 שנים, לפני כ- חצי שנה נרכשנו על ידי חברת וואן טכנולוגיות, כיום חברתנו מונה 80 עבדים ועברה את המחזור של 100 מיליון ₪.

כיום אנו נחשבים כאחת מחברות הענן המובילות בתחום מיקרוסופט ומגיעים כל שנה להישגים ושיאים חדשים

על עצמי

אני אדם שחייב להיות בתנועה ועשייה, מאמין במיקוד שליטה פנימי, אוהב אדם ותמיד מעדיף אינטראקציה אנושית, פנים מול פנים אל מול אינטראקציה אחרת.

אני מאמין מאוד באנשים ותורת הניהול שלי היא לדבר בגובה העיניים ולתת מקום וחופש לאנשים אותם אני מעסיק.  הניהול הנכון לתקופתנו הוא לבחור באנשים עם הכישורים הנכונים ולתת להם לעשות את תפקידם עם היכולת להדריך ולעזור במקומות המאתגרים.

עצה טובה שקיבלת

להישאר ממוקד בעשייה של הארגון, להתוות דרך ויעדים לא להתפתות ולהתפזר לעוד תחומים גם אם הם משלימים וגם אם נראה שניתן להגדיל את שורת הרווח.

עצה טובה לתת

תפקיד המנהל במיוחד בדרגים הבכירים הינו תפקיד שלעיתים רבות משאיר אותך בודד בצמרת, בודד בקבלת החלטות, בודד בפתרון של דילמות, לכן אני ממליץ לעסוק בפעילויות שיפיגו את ההרגשה הזו, כמו למשל עיסוק בספורט.

מהניסיון העשיר שלך, 3 טיפים שיעזרו למנהל להצליח

בחר את האנשים המתאימים ביותר, בנה תשתית עם יסודות עמוקים ויציבים שתוכל גם להתפתח גם אם זה על חשבון תוצאות מידיות, זה ישתלם לך בהמשך הדרך

סמן מטרה ברורה והראה את דרך להגיע אליה

היה מוכן לשינויים, הם יגיעו וכשהם יגיעו ראה בהם הזדמנות

אלו תכונות נדרשות להיות מנהל מצליח

היכולת להנהיג ולהוביל, לסמן את המטרה וללמד את העובדים להגיע אליה, איזון בין השכלתנות והרגש, חמלה, הבחנה בין עיקר וטפל, להיות שחקן צוות והכי חשוב ליהנות מכל רגע.

המהלך הניהולי של השנה

המהלך הניהולי של השנה ללא ספק הינו מכירות החברה לוואן טכנולוגיות במהלך שנת קורונה

תהליך שהיה אמור להיות ארוך ומורכב ולשמחתי הרבה היה קצר, פשוט ומוצלח בשנה מאוד מורכבת שהייתה מבחינתנו השנה הכי מוצלחת בכל 12 שנות קיומנו .

מודל לחיקוי או מקור להשראה עבורך

אין, מה שעובד לאחד לא בהכרח יעבוד לשני ובכלל אני מאמין שאנו למדים בעיקר מהכישלונות ואי ההצלחות שלנו.

ספר או סרט / סדרה שהשפיע עליך

סדרה בת 10 פרקים על מלחמת העולם השנייה – נקודת שפל אנושית המלמדת שאסור לנו בשום שלב לוותר על הערכים שלנו

מהו ג’וב חלומותייך בעתיד

כל ג’וב בו תהיה לי אפשרות ליצור, להשפיע לבנות לחולל שינוי, להיות מאושר ולהנות מהדרך.