יוסי שרעבי

מנכ"ל משרד התרבות והספורט 2015-2020

שם ושם משפחה: יוסי שרעבי

השכלה: עורך דין מוסמך במשפטים (LLM) ומוסמך במנהל עסקים (MBA)

מזל אסטרולוגי: טלה

חברה: משרד התרבות והספורט 2015-2020

תפקיד: מנכ”ל

משפט מפתח

“צמיחה מחייבת חתירה מתמדת לאזורי הזדמנות”

הדרך לתפקיד

את רוב חיי הניהוליים עשיתי בעיר ירושלים. ניהלתי שני מנהליים קהילתיים בירושלים בשכונת גוננים בימים של העלייה הגדולה מברה”מ ופסגת זאב, שכונה חדשה שקלטה עשרות אלפי תושבים ודרשה הקמה מהירה של תשתיות תוך מעורבות תושבים ושיח מתמשך עם העירייה ומשרדי הממשלה, ניהלתי את אגף חברה ונוער שהפך לגוף מטה לניהול המערכות החברתיות הבלתי פורמליות וניהול עבודת המטה העירונית מול השכונות חרדיות ערביות ציבור כללי ודתי לאומי על מגוון הצרכים השונים שלהם בכלל זה הקמת ההנהלות הציבוריות קיום בחירות להנהלות המנהליים ושיתוף התושבים הקמת רשות הצעירים ופיתוח תוכניות פנאי ייחודיות לאוכלוסיות מיוחדות. הקמתי ועמדתי בראש מנהל תרבות חברה ספורט ופנאי בעיר שהוביל את התוכנית האסטרטגית להתחדשות העיר סביב תרבות ספורט ותיירות והפיכתה לעיר תרבות ותיירות תוססת בתקופה שראש העיר היה ניר ברקת.

בשנים מ2015- 2020 כיהנתי כמנכ”ל משרד התרבות והספורט תחת השרה מירי רגב.  תקופה שבה נעשו רפורמות רבות בתרבות ובספורט . במהלך הקדנציה עמדתי בראש מנהלת אירועי ה-70 למדינת ישראל ואירועי ה-50 לאיחוד ירושלים.

על עצמי

העשייה הציבורית היא דרך חיים עבורי תשוקה ומחויבות אמיתית לכל תושבי המדינה  ולכלל מגזריה. העשייה בעיר ירושלים על העושר והמגוון האנושי שבה נתנה לי סיפוק גדול והניעה אותי להמשיך ולשרת במערכת הציבורית עד תפקידי האחרון כמנכ”ל משרד התרבות והספורט.

עצה טובה שקיבלת

האתגר הוא במה שאנחנו לא יודעים שאנחנו לא יודעים, שמה נמצאות נקודות העיוורון שלנו ושמה נמצאות פריצות הדרך האישיות והארגוניות. הדרך לעשות את פריצות הדרך היא למידה, שיתופי פעולה וסקרנות גדולה.

עצה טובה לתת

להיות תלמיד יום יום כל היום , כל האנשים מסביב הם המורים ללא הבדלי מעמד, דרגה, ניסיון ואו כל אבחנה אחרת. להיות אמפתי, קשוב, סקרן ולרתום אנשים לחזון.

מהניסיון העשיר שלך, 3 טיפים שיעזרו למנהל להצליח

  1. להסתכל רחוק לגבש את החזון, את המחויבות ולהיצמד אליה מקרוב
  2. לרתום אנשים לחזון
  3. ליצור תרבות ארגונית המורכבת משפה ערכים ותקשורת מעצימה.

אלו תכונות נדרשות להיות מנהל מצליח

  1. אומץ ניהולי
  2. יצירתיות
  3. יכולת הנעת אנשים

המהלך הניהולי של השנה

הרפורמה בשוק ההימורים שהעבירה את האחריות לניהול תקציב הספורט והקמת תשתיות הספורט למשרד התרבות והספורט ומשנה את עולם הספורט ואת משרד הספורט מהייסוד. המדינה לראשונה לוקחת אחריות על הספורט הישראלי ללא תלות בהימורים.

מודל חיקוי או מקור להשראה עבורך

אלי הורוביץ מנכל ויו”ר טבע

ספר או סרט / סדרה שהשפיע עליך

“האפיפיורים”

מה ג’וב חלומותייך בעתיד

כל תפקיד שעשיתי היה מימוש של חלום . להיות בעמדת השפעה גדולה זה הדחף שלי לעשות הבדל משמעותי לציבור גדול.