חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
דף הבית » מאמרים » למנכ”ל את הגוף והנפש ארבעת אבני יסוד למנהל עם ביצועי שיא

למנכ”ל את הגוף והנפש ארבעת אבני יסוד למנהל עם ביצועי שיא

האם לדעתכם יש קשר בין גוף בריא לביצועים בעבודה?

האם הייתם רוצים לשפר את ביצועי העובדים שלכם ולהגביר את האפקטיביות שלהם?

האם כמנכ”לים הייתם רוצים לשפר את ביצועכם וביצועי הארגון?

להיות מנכ”ל זה מאתגר ולנהל אורח חיים בריא במקביל מאתגר אפילו עוד יותר!

מכונת הכדורסל  – לברון “קינג” ג’יימס משקיע יותר מ-1.5 מיליון דולר בשנה בגוף ובנפש

לברון מתייחס לכושר ולבריאות שלו כמו להשקעה כלכלית, כזו שבהחלט תשתלם בהמשך. “רבים חושבים שמדובר בהוצאה גדולה, אבל ההוצאה הזו אפשרה לו להרוויח הרבה יותר כסף לאורך תקופת זמן ממושכת”

במקביל לפיתוח מוח הכדורסל שלו, ג’יימס מטפח את כלי העבודה העיקרי שלו: הגוף והנפש בדגש על שימור שיאפשר את הארכת הקריירה. חלק מההשקעה מוקדש לגאדג’טים ולאפליקציות שנועדו להעניק לו יתרון על יריביו. בין השאר הוא משתמש בתא הקפאה שמסייע בשיקום הגוף, באוהל חמצן שמסייע לזרימת הדם, באוזניות ש”מעירות” את הנוירונים במוח ועוד.

לברון מחזיק נבחרת של מומחים, מאמן כושר צמוד, תזונאי צמוד, פיזיותרפיסט צמוד ושף צמוד. אימוני הכושר שלו כוללים אלמנטים מיוגה, פילאטיס, פוטבול ואימונים של יחידת העילית אריות הים.

כמו לברון, גם אתם צריכים לשאול את עצמכם, מה אתה עושים בשביל לתחזק את המכונה הכי חשובה שהבעלים שלה הוא  – אתם?

קיימים ארבע יסודות להעלאת מודעות לאורח חיים בריא:

פעילות גופנית

פעילות גופנית באופן קבוע למשך לפחות 30 דקות ביום מעלה את רמות האנרגיה, מפחיתה מתח ומעלה את מצב הרוח. ניתן לשלב פעילות ספורטיבית בשגרת יום העבודה, לדוגמא:

עלייה במדרגות במקום במעלית, קניית עמדות הליכון במשרד עם מיקום למחשב, מוט מתח בכניסה לחדרי עבודה ונקודות לחיבור TRX, דיונים קצרים וקריאת מסמכים בעמידה, הצבת שולחן פינג פונג, קבוצות ספורט שונות לגיבוש העובדים: טניס, יוגה, קיאקים, ריצה ועוד.

תזונה נכונה ומאוזנת

אכילת מזונות בריאים, מלאים בדגנים טריים, פירות וירקות, מאפשרת לנו לקיים את רמות האנרגיה שלנו, לשפר את מצב הרוח שלנו, לשפר את הזיכרון שלנו, לישון טוב יותר ולמנוע בעיות בריאותיות לא רצויות. ניתן לייצר סביבת עבודה בריאה בארגון, לדוגמא: ייעוץ תזונתי אישי וארגוני, התאמת תפריט בריא של שירותי ההסעדה בארגון, הוצאת מוצרים עתירי סוכר מהמטבח, רכישת בקבוקי מים אישיים לעובדים וניטור כמות המים ששתו, אוכל בריא במכונות אוטומטיות, הוספת מכונות להכנת שיקיים בריאים ועוד.

לשחרר את התודעה

המוח לא נועד לעבוד בתפוקה מלאה כל הזמן, עלינו לתת לו לנוח, לא רק בלילה כשאנחנו ישנים, אלא גם במרווחים קבועים לאורך היום. יצירת הרגלים ושגרה כמו תרגילי נשימה לפני פגישה, שימוש באפליקציית Headspace לתרגול ולמידת מדיטציה, האזנה לפודקאסטים בדרך לעבודה, הרצאה טובה. אלו דרכים המאפשרות לנו לשחרר את התודעה ולהפחית את הלחץ שלנו, לשלוט בחרדות, להגביר את המודעות העצמית, להאריך את טווח הקשב, ולהעצים את הבריאות הרגשית שלנו.

התאוששות

הרכיב החשוב ביותר אשר נותן לנו את יתרון הביצועים הוא התאוששות. שינה של 6-8 שעות בלילה, מאפשרת להטעין את המוח ובכך לשפר את הזיכרון שלנו, להגביר יצירתיות, להעלות את רמת הכושר הגופני שלנו, להגביר מיומנות קוגניטיבית ולהוריד את רמות הלחץ. לא מדובר אך ורק על כמות השינה, אלא על איכות השינה.

אם אתם צופים בטלוויזיה, עובדים או ברשתות החברתיות ממש עד לרגע שאתם הולכים לישון, סביר להניח שאיכות השינה שלכם תהיה ירודה בשעות הראשונות וכך מספר שעות השינה האיכותיות פוחת. שינת יתר מצד שני, גם אינה מספקת תועלת ביצועית/

עליכם לזהות מתי הנפש והגוף שלכם באמת זקוקים להפסקה. כשאתם לחוץ מדי או כשרעיונות לא עולים לכם בראש.

מהו הערך של מנכ”ל בכושר וכיצד הוא משפיע על העסק?

ע”פ מחקר(1) שפורסם ב – The Centre for Financial Research (CFR) עלו הנתונים הבאים:

  • שווי חברה גדול ב 5% עבור חברות המנוהלות על ידי מנכ”לים בכושר.
  • קיים קשר ישיר בין מנכ”לים בכושר ל – תשואה גבוהה יותר על הנכסים (ROA) וליחס גבוה יותר של תזרים מזומנים חופשי (FCF).
  • ההחזר על ההשקעה (ROI) גבוה יותר ב -6.9% (מוערך בממוצע) עבור חברות עם מנכ”ל בכושר.
  • ההשפעה של מנכ”ל בכושר על שווי החברה מוערך בין 8% ל – 10%, כמעט פי שניים מההשפעה הממוצעת.

מה לגבי כלל הארגון?

התרבות הארגונית בעסק צריכה לשים את אורח חיים הבריא בעדיפות גבוהה. אנשים בריאים יותר הם עובדים יעילים יותר, פרודוקטיביים יותר ומצליחים להפיק את המקסימום בתוך זמן נתון.

מנכ”לים שרוצים לקדם חיים אקטיביים בארגון, צריכים להתמקד בהעלאת המודעות לחיים אקטיביים גם בקרב העובדים. הטמעת אורח חיים בריא בחברה תציב את הארגון בדרך להצלחה. צוות של אנשים בריאים ומלאי מוטיבציה ינצח בכל משימה ויעמוד בכל אתגר.

עשו לעצמכם מנטורים אישיים שילוו אתכם ויעזרו לכם להטמיע את היסודות שיובילו לאורח חיים בריא, בפן האישי ובפן העסקי והם כבר ידאגו להביא את הנבחרת המתאימה עד אלייך.

נכתב בהמון כשרון ואהבה על ידי שירן מימון – מנטורית לאורח חיים בריא ומאוזן לביצועי שיא לבכירים

מנכ”לים מעוררי השראה? מאמינים בשיתופי פעולה?
 
בואו לבדוק את התאמתכם לפורום המנכ”לים כאן 

תוכן עניינים

תוכן עניינים

קבלת פגישת ייעוץ חינם

פורום המנכ"לים

שלח/י אלינו את המאמר

פורום המנכ"לים

העלאת קבצים: פורמט word בלבד